Pro každého něco

Každý si snad najde to své.........

kamínky

Myspace LayoutsGet your layout at Myspace

Chtěla bych tančit jen

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Koně mám ráda

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Oheň-mé znamení

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Kape vám taky na karbid?

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Po ránu v zrcadle

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Pomoooc ptačí chřipka v patách..

      

Kuku, jsem tu

Moje literální výtvory..úvod

Mým snem, asi jako každého, kdo v životě něco napsal, bylo, je a bude vydat knihu. Ale to je v dnešní době dost složité........nakladatelství chtějí hlavně známá jména a ostatní mají tak trochu smůlu. Tak na ukázku.Friendster

 Mám hotovou publikaci o vesnici na Šumavě. Je to jakési shrnutí dřívějšího života, včetně pranostik, starých receptů, různých zvyků a pověstí. Napsala jsem to dle vyprávění pamětníků, kterým tímto moc děkuji, i když většina už jich není mezi námi.

Dá se říct, že je to spláclé vše dohromady, ale má to přece jen jakýsi řád ve sledu ročních období a měsíců, jak jdou za sebou. V každém měsíci je recept, pověst, pranostiky a také zvyky, které se dřív dodržovaly. Je to vyznání koutu Šumavy, který mám moc ráda.....................................

 

 

Tady je ukázka komunikace s jedním nakladatelstvím, které se zpočátku zdálo být vstřícné ale pak neustále vyžadovali nějaké úpravy. Marně jsem vysvětlovala, že nemám tak výkoný počítač, ve kterém bych mohla dělat to, co požadují. Když jsem jim poslala poslední úpravy, kvůli kterým jsem si koupila nový Word 2007, dočetla jsem se zhruba toto

Vážená,
pravděpodobně si ze mně děláte srandu!
Když Vám napíši, že nemáte používat háčky a čárky v názvech souborů, tak je
tam pro jistotu namastíte zase.
Když Vás poprosím aby jste neposílala soubor docx, tak ho tam klidně
necháte.
Dám Vám ještě jednu šanci aby jste to poslala správně, v opačném případě
děkuji za spolupráci a obraťte se jinam.
Horák

======================
Roman Horák
jednatel
Nová Forma s.r.o.
tř. 28. října 1308/24
370 01 České Budějovice
tel.: 603 518 948
www.novaforma.cz
www.stahujknihy.cz

======================


Tak to je chování hodné profesionála.....................................

Omlouvám se za tu ,,vložku".............


 

Dalším dílkem jsou příběhy rodinky, která šla z města na vesnici a přesto, že hlavní postava v tomto domku vyrůstala, pomalu jí starosti s dětmi a zvířaty přerůstají přes hlavu. Je to podle skutečných příběhů naší rodinky, jen s tím rozdílem, že my jsme tu stále na jednom místě a na vesnici žijeme. Tyto příběhy vycházely v místním tisku jako mé humorné fejetony a tak jsem se je pokusila dát dohromady.

 

Mám tu i své básnické prvotiny. Jsou dost naivní, ale třeba budou někomu mluvit z duše, vždyť jsem je psala vždy, když jsem byla kvůli něčemu nešťastná. Je to z nich dost cítit.

 

Také tu nabízím náhled do článků, které byly psány pro místní tisk. Jsou to rozhovory za známými lidmi, jejich recepty, poznámky a vyprávění. Mezi tím jsou přidané moje oblíbené recepty a nápady. Vše je ještě ve formě rozpracování a není to tak sladěno jak by mělo být.

 

A nakonec tu mám různé věcičky, které se mi nikam nevešly ani nehodily a tak je tu nabízím k pobavení.

 

Snad si s chutí počtete.

 

A protože jsem trdlo, které někomu půjčilo svou knihu o příbězích rodinky a nepamatuje si komu, čímž jsem asi o své dílko nenávratně přišla, napíšu pár ůryvků, které se mi zachovaly, alespoň sem, pro představu, jaká by byla. Mrzí mi to nejen kvůli tomu, že mi dala hodně práce, že je psaná ze vzpomínek na dětství moje a mé maminky, ale že jsem zjistila, jak dokážu lehkomyslně půjčit a zapomenout.......a to není dobré!

MySpace Layouts

 

 POVÍDÁNÍ O KOZÁCH

Pokud máte domek, zahrádku a neradi se nudíte, pořiďte si kozu. S tou se nudit nebudete i kdyby jste pak chtěli.

Záměrně pominu práci, kterou si zušlechtíte duši - jako kydání zahnojeného chlívku, sušení sena, když nejvíc leje a podobné lahůdky. Ovšem zase vám koza nahradí pravidelné procházky se psem, předepíše-li vám je lékař ze zdravotních důvodů. Koza se při tom napase, sem tam uštípne kytičku. Záleží jen na vaší rychlosti s jakou jí květinu seberete, aby byla použitelná. Časem se vycvičíte k dokonalosti a budete například od své ženy chváleni a oceňováni, jací jste pozorní manželé. Jít s kozou ven, je stejné, jako když si pořídíte vlkodava nebo bernardýna, koza vás za sebou táhne taky. Oproti psu neoznačkuje kdejaký patník a vyhláška o úklidu kozích bobků taky nikde nevisí. Stejně by jste je na lopatku nedostali! Horší ovšem je, když je vaše koza rohatá. Pes dostane náhubek, ale nárožník se v obchodech asi nenajde. Ovšem český kutil si snadno poradí! Stačí sledovat televizní reklamy a nenapadne vás jako ochrana nic lepšího, než vložky s křidélky. Kolemjdoucí i kozenka se budou cítit bezpečně a dobře chráněni. Což teprve ta zábava, až se jednou u vaší rohaté přítelkyně objeví prskání!!!!!!!!!

Ne nebojte se, nepraští sebou a nebude na vás vleže na zádech prskat jako křeček...........Prskáním se nazývá období vzplanutí kozí touhy po lásce. Teoreticky by to mělo probíhat asi takto : Zjistíte nejpříhodnější chvíli pro zdar akce, naložíte kozu do auta a odvezete ji ke kozímu ženichovi. Tam znalecky pohovoříte o kozách s majitelem. Koza mezitím vesele skotačí s kozlem, který ji mlaskáním do ucha vyznává lásku. Poté zaplatíte za ,,kozí skok", naložíte spokojenou kozu do auta a jedete domů.

V praxi je to ovšem trochu jinak. Moc mi to připomíná část z Hrabalových Slavností sněženek.  Jakmile totiž koza zjistí, že tentokrát jede na výlet i ona, okamžitě se usadí na předním sedadle spolujezdce a odmítá jít jinam. Musíte jí přemlouvat, vysvětlovat trpělivě, že by musela mít zapnuté pásy, což kozy nemají rády. Milostivě s protestujícím mekáním se přesune na zadní sedačky k oknu. To je otevřené, aby jí nebylo špatně, ale ona si při jízdě pomekává do rytmu s autorádiem, mečením zdraví chodce, občas ukousne někomu kus kabátu, nebo větvičku co je příliš blízko okna, takže raději riskujete pokutu a jedete hodně rychle. Ale vcelku se chová vzorně a opravdu slušná koza se ještě před jízdou vymočí venku. Pokud není slušná, máte co čistít. Na ženichy jsou kozy vybíravé, snad jako každá ženská a nerady ze svých nároků slevují. A nevysvětlíte jí, že není každý jako Ali Amiri nebo Johny Deep či jim podobní.

Takže hned jak vystoupí, prohlédne si ho a podle toho se i chová - odmítavě nebo vstřícně. Proletí po dvoře s ženichem za zády, společně zboří hranici dřeva, projdou se vám po autě a vyplaší dřímajícího psa, který se raději i s boudou uklidí někam za kůlnu do bezpečí. Nakonec se koza přitulí k vám a ožírá vaše nohavice, zatím co zdivočelý pukl poskakuje okolo a příšerně smrdí. Vstřícné chování kozy od odmítavého poznáte snadno. Sice je okolo stejný zmatek a nepořádek, ale na konec ji kozel k milování ukecá a smrdí neuvěřitelně oba.

Po takovém úspěšném pokusu učinit kozu matkou jedete spolu zase domů, ovšem s tím rozdílem, že máte otevřená všechna okénka a sedíte v průvanu pro nesnesitelný kozlí puch. Koza se vzadu spokojeně rozvaluje, užila si milování a legrace a na rozdíl od manželky nekecá do řízení.

Odměnou po pěti měsících gravidity, kdy vám koza stále více svými chutěmi a chováním připomíná manželku, je několik krásných kozlátek. Pozorovat je při dovádění a hrách je doslova a do písmene balzám pro duši.

 

Takže nebojte se koz a mějte je rádi.jsou hezké a jsou české.

 

layout for myspace

KROUŽKOVÁNÍ DRŮBEŽE

Je to celkem nezábavná, ale pro každého registrovaného chovatele drůbeže ve svazu chovatelů, povinná činnost. Dá se ovšem brát a dělat s humorem - vždyť smích je lék, jak slyšíme i v Neváhej a toč.U nás se na kroužkování drůbeže vždycky nejvíc těší děti. Předem už se dohadují, kdo bude dělat takzv. ,,tchoře". Tím ovšem není myšleno, že by se někdo doma dobrovolně nacpal hrachem a věrný heslu ...kolik hrášků, tolik hlásků..... s námi potom vedl soukromou plynovou válku.Je to dobrovolník, který, když už si to vyhádal a vydupal, musí vlézt mezi slepice, do té doby vězněné v kurníku.Tento je přecpán nejméně čtyřiceti kdákajícími hysterickými ptáky, kteří navíc po shlédnutí tchoře, začnou všelijak poletovat, skákat a rozhazovat okolo sebe peří, suchý a někdy i mokrý trus a hlavně čmelíky. O strašlivém rámusu ani nemluvím.Čmelíci, tyto malé slepičí blechy, snad opravdu čekají jen na tuhle chvíli. Do této doby je nikdo nezahlédne ani ve snůškových hnízdech, natož aby se slepice drbaly. I když představa drbající se slepice je zábavná.......ale ano, drbou se, ale jen tak lehce. Ve chvíli, kdy někdo z nás vejde do kurníku, nadržení čmelíci zavelí k útoku. A tak se přítomný nebožák snaží chytit slepici, kterou by podal z okýnka ven, nesáhnout do slepičince, což se mu stejně povede, odhánět zvířené peří, které ho nutí ke kašli a hlavně, chytat na sobě čmelíky, snažící se nacucat krví do zásoby, neboť člověk nemá peří a dá se lépe kousat. Také nesmíte šlápnout na slípky, které hrůzou spadly z bidýlka a teď se s děsem v očích motají po zemi. Nejlepší by bylo pochytat nejdřív tyto, ale má to háček. Tihle psychicky slabší jedinci hřadují někde až ve spodních patrech kurníku a jsou těmi ze shora potupně značkováni. To máte jako u lidí. Nehledě na to, že v tom panujícím blázinci stejně šáhnete vedle a ne na slepici......Když konečně slepici popadnete, aby jste ten rámus tam překřičeli,  to že konečně jednu máte, musíte se pořádně nadechnout. A nadechujte se ve zvířeném prachu.....Takže po notném záchvatu kašle na okno raději zaklepete a můžete toho vyděšeného tvora podat ven čekajícím pomocníkům. Slepice začne okamžitě kdákat a vydávat různé zvuky z obou konců těla. Nejen zvuky!!!!!!! Chvíli jí kouknete do očí a divili by jste se, co se z nich dá vyčíst. Pak už to jde ráz na ráz, zatím co tchoř chytá svou další oběť. Teď musíte hlavně zjistit, jestli máte v ruce slepici nebo kohouta. Pozná se to podle lesku na peří, hřebínku apod.........jenže ti slepičí pubescenti jsou jeden jako druhý a ječí u toho taky stejně. Potřebuji to vědět kvůli velikosti kroužku a nejhorší je, když mi hřebínky a ostatní znaky připadnou stejné. Také je třeba si někam dělat čárky, kolik holčiček a chlapečků v tom hejnu bude. Čárky se musí dělar na prkénko, papír u rotujících křídel rotuje taky a písmenka jsou tak podobná chutným broučkům, že když konečně slepice pochopí, že nejde do polívky, broučky na papíru rozklove.Nejhorší je, když nesouhlasí s tou ohavností, co jí dáváte trpělivě na nohu. Vzpomeňte si, jak se někdy při kroužkování tváří mužští.....A když ještě nevíte, jestli je to ona nebo on....Takže jí vysvětlíte, že máte málo kroužků na kohouty, slípky potřebujete, tudíž je slepicí a ať jí ani nenapadne začít kokrhat. No někdy to i vyjde. A slepice také někdy kokrhá, prý z nedostatku sexu. A tak pokračujem společnou prací, až je kurník prázdný a uklidněné ptactvo hrabavé se na hnojišti přetahuje o žížaly. Mimochodem, jen pro ochránce zvířat, žádná slepice není zraněna ani příliš psychicky zdeptána........na rozdíl od nás. A víte proč je ten v kurníku nazýván tchořem? Pominu-li již popisovaný mumraj, představte si ho, jak vypadá, když vyleze ven a jak je cítit. To je pak opravdový tchoř proti němu navoněný frajer. Jen nevím, co na tom ty naše děcka tak baví.........

´

HURRRRRÁÁÁÁ..třikrát hurá, mám ji mršku, schovala se mi, ale našla se. Takže pomalu budu přidávat, ale na osobní stránce oné knihy.........Tak jak život šel...

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

 
JSEM MOC RÁDA, ŽE JSTE SE PŘIŠLI PODÍVAT, PŘIJĎTE ZAS,BUDU SE TĚŠIT.........