Pro každého něco

Každý si snad najde to své.........

kamínky

Myspace LayoutsGet your layout at Myspace

Chtěla bych tančit jen

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Koně mám ráda

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Oheň-mé znamení

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Kape vám taky na karbid?

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Po ránu v zrcadle

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Pomoooc ptačí chřipka v patách..

      

Kuku, jsem tu

Povídky a úvahy

Hledám práci

(otištěno..Sušické noviny...2.11.2001

HLEDÁM  PRÁCIMyspace Layouts

 

Tak jsem navštívila Úřad práce. Tedy, jak se slangově mezi lidmi říká...byla jsem na pracáku. Mezi námi,divný pocit,snad i strach jsem měla! Z toho, jak se okolní čekající na chodbě před úřadem tvářili, jsem usoudila, že tam přijdu nejméně o hlavu, nebo mi budou lámat končetiny na středověkém kole. Nebo......., že bych si snad spletla budovu a čekala v čekárně u zubaře? Ale ne, cedulka na dveřích je správná, okolní nástěnky ověšené inzeráty pro prácechtivé občany, ovšem víceméně za hranicemi našeho regionu, taky u zubaře nemají. Konečně přišla řada na mě. S bušícím srdcem jsem otevřela dveře a statečně vstoupila do místnosti v očekávání nejhoršího. Žádný přímý útok se zatím na mě nekonal, ale pro jistotu jsem pevně uchopila kabelku, odhodlána ji v sebeobraně použít. Od prvního stolečku se na mě usmála na první pohled i první kontakt velice příjemná paní. No, od té to snad tak bolet nebude! Došlo na vzájemné představování, vysvětlování mé situace se žádostí o práci a kupodivu, stále mi ještě nikdo neubližoval. Ve chvíli , kdy jsem měla vyplnit dotazník, však nastal problém. Zarazila jsem se u otázky, co ještě umím, mimo toho, co jsem se naučila ve škole. Já ale neumím nic...to ale přece nemohu napsat? Jednak to vypadá, že jsem pro život nepoužitelná, že jsem ve svém věku k ničemu, a také to nezní moc důvěryhodně.Každý něco umí, říkala mi stále s úsměvem paní od počítače. Ano, umím se postarat o rodinu, pro kterou bych i dýchala, umím zpracovat úrodu ze zahrádky, sušit seno, pofoukat dceři bolavé koleno a SNAD uvařit dobrou večeři. Někomu se líbí mé články v novinách......ale co s tím vším mohu dělat? Počítač si tyto informace o mě vtěsnal do paměti, já dostala kartičku uchazeče o zaměstnání, datum příští návštěvy a byla propuštěna. Šla jsem na kafíčko se šlehačkou do cukrárny a v hlavě, kterou mi opravdu nikdo netrhal, mi hučelo jak v úle. Najdu práci? Co když to bude něco, co dělat nechci, neumím, a tak zbytečně zaberu místo někomu, kdo by tu práci dělal s láskou? Nevím, ale v té cukrárně jsem přišla na to, že chci psát a ať si říká počítač co chce, psát budu. A snad si to někdo i rád přečte.......

 

VÁNOCE

Jo, vánoce jsou naše svátky.....Nabízím vám náhled na vánoce u nás doma z pohledu optimisty a pak úplně stejnou situaci z pohledu pesimisty.

Optimista

Jééééééé už se nám to zase blíží, raduji se, když slyším již koncem září v supermarketu známé koledy a regál naplněný svčíičkami, papíry a řetězy důkladně prohlédnu. Jsem mezi prvními, kdo se do prohrabování pustil a mám velkou šanci najít něco, co by se mi hodilo, bylo levné, zkrátka vánoční poklad. Ještě, že je venku takové teplo, nemusím balit vánoční růži do kabátu. Prosinec....no barborky! Letos se nebrodím sněhem, není mráz a je vše pohodlnější. Pěkně bez rukavic, v teplém,jenom,svetru a se sluníčkem v zádech. Udělala jsem si kafe a popíjím na stoličce pod třešní a vybírám těch pár větviček zatím pohledem. Příjemná siesta. Mikuláš neměl zmzlý nos a slivovici, co by nám jinak vypil na zahřátí si večer namažu na záda. Řezali jsme dřevo a já se těším z toho, že můžeme topit jen večer, že neběhám hned od rána okolo kotle. Vánoční nálada? No jo, honem nějaké dárky...na stromek jsem málem zapomněla, no co, vždyť velkých větví je v lese dost a jaké!!!! Dárky pod stromečkem, nezamrzlí kapři v kádi, procházky v jarních botách. Divné, ale pohodlné. Je teplo, víc se chodí, než jí a na návštěvu k příbuzným se jede bez náledí. Konec ledna..........orkán Kyril..........i optimistu zarazí! Přemýšlím, co pozitivního najít a nějak mi to nejde. Sníh.........jéééje, mám vánoční náladu. KONEČNĚ!!!!!!!!!

Pesimista

Ježkovo voči!!! Konec září, člověk ještě nebyl na dovolené a už tu prudí s koledama. No fuj...i papíry a svíčky už mají. No přece nebudu blbnout od teď, copak to jde. A lidí co se v tom hrabe, ještě něco chytím. Vánoční hvězda, hmmm, stejně by uvadla nebo opadala. Mám plný košík a sunu se k pokladně, kde pár nadšenců vyndavá vánoční svíčky........jen zdržujou. Prosinec. No to je hezký. Copak je to normální takovýhle počasí? Barborky trhám zásadně v rukavicích. A teď? To bude zase nemocí, taková horka v prosinci nepamatuju. Mikuláš. Ani se nenapil a jindy by vytáhl celou flašku. Že mu není hanba, člověk se s tím chystá! Řezaliu jsme dřevo, jako vždy v zimě místo na podzim. To horko, celých 9° nad nulou.....to není dobře pro lidi ani pro přírodu, fuj a jak se potím. Na co tolik dřeva! Pořád stejně šetříme, topí se až večer a stejně se to doma moc nevyhřeje. Vánoční nálada? Jděte k šípku.nemám ani dárky, na stromek jsem kvůli rýmě z tepla zapomněla a vánoce mi nic nepřipomíná a to jsou za tři dny. Honem něco sehnat, stromek........no to je hrůza! Už není....záchrana soused, dostal jeden od syna a svůj už má. No ale takový koště, ani nazdobit nejde. Kapři div neleknou v teplé vodě bez ledu a dárky.......no nic moc jsme teda nedostali. Ani nepřišli na kafe naši příbuzní, prý je teplo a jdou do lesa. Ani náhodou, nelíbí se mi venku, to nebude jen tak, něco na nás příroda chystá. Určitě v lednu zmrznem. K příbuzným se mi moc nechce, málo doma topí a je mi pak zima. Leden a orkán Kyril........bez komentáře.

A co jste vy???????? První nebo druhý případ?

Blog images

 

 

Marný boj se slimáky

,,Fuj, už zase ten hnus.........." zaklela jsem si ještě při pletí záhonu s cibulí. Ať se bráním jak chci, vždy sáhnu na lepidlo v podobě ,,španělského slimáka". Řeknu vám upřímě, dostat do ruky toho, kdo je sem přivezl, zřejmě s nějakou zeleninou, nasbírám jich plnou vanu, to by nedalo moc práce při množství, které se mi prochází každý večer po dvorku, , pěkně bych ho do nich naložila a nepustila tři dny ven. Ať si taky užije!!! Na jedné cibuli jsem jich dneska napočetla hned po dešti celkem patnáct. Cibule se ,,hýbala" a fakt už mi to nebaví. No mám já pořád krmit ty lepkavý potvory?

Prý se proto tak množí, že zde nemají přirozeného nepřítele................hmmmm, jsem snad já nadpřirozená?

Vyhlásila jsem jim válku na život a na smrt, ale stále nějak prohrávám. Za měsíc se nám jich povedlo napočítat při sbírání skoro 70000 kusů.! Prostě nezvladatelné! Zkuste si to číslo vydělit třiceti dny............Chodili jsme čtyři, poctivě sbírali a počítali a to denně 2x za večer. Stále pěkně do kolečka po zahrádce, zahradě, dvorku a druhé zahrádce. Celkem asi tak 25 arů. Až neskutečná čísla, viďte!!!

Zkoušela jsem je nejdříve šlapat, po patnácté mrtvolce jsem to vzdala, protože jsem na nich uklouzla a málem si zlomila nohu.  Ještě druhý den jsem se lepila k silnici.

Pak jsme je sbírali a házeli do septiku. Po pár dnech odsud vylézali smradlaví, ale živí a hlavně šťastní, že se dobře poměli. Každý pěkně nacpaný k prasknutí. Čím se živili a proč se neutopili, po tom už jsem raději moc nepátrala.

Kam s nimi? Toť klasická ,,nerudovská" otázka! Slepice přece!

Ale zbytečně jsem se těšila, že ušetřím za krmení . Ani sdi jich nevšimly. Nasolené, rozsekané, vcelku, nebo připravené s otrubami, či bramborami na několik způsobů, jen je obešly a koukaly, co že jim dám dobrého.

Nechala jsem je týden hlady, ale ani to nezabralo, jen přestal přísun vajíček. Jedna jedinná si zkusila zobnout a pak chodila s obaleným zobákem hlínou několik dní. Drží to vážně líp než vteřinové lepidlo!.

Když si posolíte zahrádku, sůl je vážně jedinné, co na ty žravé potvory zabírá, nic vám tam zase neporoste, je to proti ekologii, ale na druhou stranu, kde nic není, nic nesežerou. A ta sůl vám je pálí........No v malém množství a tam, kde se tak nic moc nestane, to jde. Pěkně špetičku po špetičce sypat nestvůrám za krček.

Prý sbírat do slané vody ! Dobrý nápad, ale kam ten desetilitrový kbelík plný kluzké hmoty vylít? Za chvíli to na kompostu zapáchá, nehledě na to, že krmím další lepkavé kanibaly.

A to abych používala každý den nové rukavice. Použité se slepí a není moci, která by je dostala od sebe. Napichovat je na hůl s hřebíkem na konci nejde.Hřebík po nich klouže a napíchnutí jednoho trvá hodinu.

Koupila jsem granule s jedem na šneky a plže. Každý večer mi spokojeným pomlaskáváním děkovali za pohoštění. Prý si přivedou známé, aby se taky poměli. Prý se také dá koupit živý přípravek na likvidaci,  ,,hlísti" , kteří je ničí a živí se jimi.

Bohužel, je to jen na malé prostory. Za 300,- na 20 metrů čtverečních.!!!

Takže ani tady nepochodím. Já bych potřebovala mnohem víc, alespoň na ty zahrádky, ale na to fakt nemám.

Tak budu mít místo zahrádky bazén. Ale ani to asi nepůjde. Ještě by se mi tam proháněli ve slušivých plavečkách a já bych neměla šanci. To tedy ne, sežerte si ten zbytek co tam ještě zůstal, ale krmit a rozmazlovat vás už nebudu.............

 
JSEM MOC RÁDA, ŽE JSTE SE PŘIŠLI PODÍVAT, PŘIJĎTE ZAS,BUDU SE TĚŠIT.........