Pro každého něco

Každý si snad najde to své.........

kamínky

Myspace LayoutsGet your layout at Myspace

Chtěla bych tančit jen

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Koně mám ráda

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Oheň-mé znamení

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Kape vám taky na karbid?

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Po ránu v zrcadle

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Pomoooc ptačí chřipka v patách..

      

Kuku, jsem tu

Pečení a vaření

Myspace

Když máš tchána cukráře!

 

DOBROTY.doc

 

 

 

 

 

 

Vánočka

Tak na tu si připravím 1 kg polohrubé mouky, rozinky, spařené loupaně kousky mandlí, asi tak 100 g cukru, 100g rozpuštěné Hery nebo másla, špetku soli a 4 žloutky. Nesmím zapomenout na vlažné mléko, přibližně mezi čtvrt až půllitrem, nevím přesně, odhaduji to dle následné hustoty těsta. Na vánočku dělám hustší, aby se mi nerozjela. A jako poslední 1 balíček droždí, který dám zkvasit do oslazeného teplého mléka. Než zkvasí, nandám do mísy ostatní potřeby a pak tím mlékem zaleju. Hodně dlouho propracovávám, to je dost důležité. Pak dám do tepla zkynout a rozdělím na 9 kousků. Spodní patro pletu ze čtyř kousků, jako oheň,voda,země,vzduch. Další jsou tři ...víra,naděje a láska a poslední dva prameny symbolizují propletený pár. Pak ještě chvilku kyne a opět peču asi tak půl hodinky v troubě okolo 200°C. Samozřejmě, než jí strčím do trouby , nezapomenu jí jako teď potřít žloutkem a posypat zbytkem mandlí!!!!!!!

 

Bábovka

Nejraději mám recepty, které jsou rychlé a proto nejvíc peču standartní a pak přidávám třeba banány...a mám banánovou, rum a oříšky ...a mám pro mlsouny, jablko s kokosem ...a mám francouzkou atd.

Takže si vezmu 250 g cukru, 4 žloutky, přidám 1 dl vody a 1 dl oleje nebo již zmíněného rumu či vaječného koňaku. Pěkně rozetřu a přidám 250 g polohrubé mouky a sníh ze 4 bílků. Samozřejmě nezapomenu přidat před tím do mouky ,,prdopeč".Zamíchám a naliju do formy pečlivě vymazané máslem a vysypané oříšky nebo kokosem. Peču při 250° asi tak 20 až 30 minut a dávám pozor, aby se mi nepřipálila. Ještě horkou potřu rozpuštěným máslíčkem, ono se pěkně vsákne a udělám kůrčičku z práškového cukru.

Jednoduchý recept jak z jednoho těsta udělat pestrou nabídku a pokaždé jinou chuť.

vanocni kucharka.doc

 

Polévka je grunt............

KULAJDA

Tu máme všichni moc rádi. Do hrnce dám pořádnou hrst hub, troch, asi půl hrnku, kyselého mléka na zdrcnutí, ale nemusí být. Přidám nakrájenou cibuli, brambory a nešetřím kmínem. Zaliju vodou a vařím do měkka. Pak zahustím 1 kysanou smetanou se 3 lžícemi hladké mouky a povařím. Nakonec zavrtím vajíčko a pro chuť přihodím nakrájený kopr, aby byl v polévce cítit. Dosolím, protože jsem to teď zapomněla a podle chuti i přikyselím citronovou šťávou. Záleží jak byla kyselá smetana na zahuštění, nebo jestli jsme použili to kyselé mléko.

ANČIČKA

To je další bílá polévka. Postup je skoro stejný, jen je to bez hub, kmínu a kopru, místo toho se dává 10 kuliček nového koření a 5 bobkových listů. Opět zahustíme smetanou a dochutíme citronovou šťávou. A to vejce taky nedávám.

KYSELKA

Třetí bílá polévka. Na tu si předvařím 5 lžic sekaných krupek do měkka a pořádně propláchnu. Dám vařit litr kyselého mléka, aby se ,,zdrclo" a pak přidám sůl, vařené kousky brambor a krupky. Povařím a zahustím již známým způsobem kysanou smetanou. Dochutím a na talíři přidám doprostřed lžíci sladké smetany pro zjemnění chuti. Moje maminka nedávala brambory do polívky, ale rozšťouchala je se škvarky a dala vedle na talíř a každý si bral do polívky sám.

 

Myspace Layouts

 
JSEM MOC RÁDA, ŽE JSTE SE PŘIŠLI PODÍVAT, PŘIJĎTE ZAS,BUDU SE TĚŠIT.........