Pro každého něco

Každý si snad najde to své.........

kamínky

Myspace LayoutsGet your layout at Myspace

Chtěla bych tančit jen

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Koně mám ráda

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Oheň-mé znamení

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Kape vám taky na karbid?

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Po ránu v zrcadle

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Pomoooc ptačí chřipka v patách..

      

Kuku, jsem tu

Mandaly

Mandaly, tolik diskutované, zvláštní a krásné. Každá je jiná, každá má v sobě něco ze svého autora, každá k vám promlouvá jinak. Některé jsou léčivé, jiné pro povzbuzení, další jen vyjadřují momentální pocity svého autora.

Několik vám jich představím. Nejsou moje, jsou staženy z internetu a jejich autoři je jistě poznají. Protože se mi líbily, dávám je na své stránky ne jako moji práci, ale jako formu obdivu a proto, aby je vidělo co nejvíc lidí. Myslím, že se autoři nebudou zlobit, jinak by je na web nedávali.

Něco málo vám tu o nich také napíšu, ale i já se stále dovídám nové a nové věci, takže to nebude žádný odborný článeček ani podobné pojednání.

Barva v mandalách je výrazem energie, je to pocit, který vzniká hluboko v lidském podvědomí a je spojená s našimi smysly. Vyjadřuje spoustu věcí o nás i náš charakter. Negativní člověk nikdy nenamaluje pozitivní mandalu. Víte, že když se smíchá červená barva, což je láska, modrá jako obloha a žlutá jako slunce, vznikne černá....smrt?

Bodem ve středu mandaly, to je JÁ, čtverec znamená země, věci stvořené člověkem, materialismus. Kruh a čtverec, to je jako koloběh života, nekonečno věčnosti a kříž spojení světské a božské. Ve všech tvarech se ukrývá dar energie, neboť každý tvar vzniká překrýváním energetických polí a tak tvar spolu s barvou vyjadřují pocity a emoce a snad proto se začaly mandaly kreslit.

Koho to opravdu zajímá, přidávám odkaz na stránky, kde je toho o mandalách mnohem více

..........................................................
Mandala znamená vlastně oblouk, kruh, tak trochu nekonečno. Ve filmu Návštěvníci, myslím ten český seriál, říká pan Brodský větu, která se mi moc líbí........,,Kruh je symbolem vesmíru a všeho okolo nás. Když hodíš kostku do vody, objeví se kruh a ne čtverec....." Moc se mi to líbí a zrovna tak cítím mandaly, jako symboly věcí okolo nás.  Je to symbol světa, Boha i člověka a najdete je v každém náboženství a okolo nás. V křesťanských chrámech jsou to rozety v oknech chrámů, indiánští šamané zase malovali při čarování kruhové obrazce. Je to síla a energie, kterou můžete při jejich malování nejen předat, ale i načerpat.
Symbol kruhu........hmmm, copak jsou asi kruhy v obilí................

 
JSEM MOC RÁDA, ŽE JSTE SE PŘIŠLI PODÍVAT, PŘIJĎTE ZAS,BUDU SE TĚŠIT.........