Pro každého něco

Každý si snad najde to své.........

kamínky

Myspace LayoutsGet your layout at Myspace

Chtěla bych tančit jen

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Koně mám ráda

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Oheň-mé znamení

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Kape vám taky na karbid?

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Po ránu v zrcadle

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Pomoooc ptačí chřipka v patách..

      

Kuku, jsem tu

VÁNOCE

Každý je má rád, děti se těší na dárečky a dospělí na to, jak si odpočinou. Kapr v kádi, nebo už na stole, vánoční koledy v rádiu, nebo v muzikálních rodinách naživo. Cukroví voní na tácku, pokud je mlsouni nesnědli ještě před svátky, vyleštěné nádobí čeká na náplň a všichni by si měli užívat toho, že je mír, jsou spolu a je jim dobře.

 Jen poslední dobou se mi zdá, že se  nám z těch romantických evropských vánoc stávají konzumní uspěchané svátky po americkém vzoru. V televizi nevidíte Ježíška, ale obtloustlého Santu, který se s funěním souká do komínů od krbů. Děti jsou na Santu zvykány nenásilnou formou, jako nám kdysi představovali Dědu Mráze.ˇAť je to jak chce, doma čekáme Ježíška a i když jsme ve vyšší věkové kategorii, píšeme mu každý rok naše přání, která vkládáme na parapet, spolu s mlíčkem a cukrem pro jeho jelení potah.

 V některých  moderních rodinách již dělají krocana s mandlovou nádivkou. Nene, nad českou kuchyni není a co se týče vánoc, neměli by jsme se opičit po druhých, ale pěkně si ochránit národní suverenitu a prožívat naše svátky po česku..............a myslete si o mě co chcete!


Vánoční cukroví

Peču ráda, hodně, ale snažím se, aby mi to dalo co nejméně práce. Například recept na linecké slepované koláčky udělám tak ze šesti dávek, pěkně zpracuju a rozdělím na šest dílů. Do každého přidám jinou příchuť a tak mám slepované, kávové koláčky, kakaové tvary, rumová srdíčka, kokosové kroužky a linecké ježky s rumem. A hned je z jednoho těsta šest druhů, které zvládnu díky předpracovanému těstu za jeden večer.

Potřebuji jen 2 kg mouky, 1 kg moučkového cukru, 1,5 kg másla a 8 žloutků a příchutě. Zkuste to taky, vždyť je stejně každé těsto skoro stejné, jen v příchutích se liší. Tak proč si neušetřit práci.............

O vánocích

Na nebi visí bílý měsíc

zlehka vločky sypou se a třpytí,

nahoře hvězd je víc jak tisíc

jasně na cestu ti svítí.......

Do větví stromů snáši se sníh

tiše a zlehýnka jako tvůj dech,

z domečků pod nimi slyšet je smích

mile a teplo v promrzlých zdech.

To je to kouzlo slunovratu okolo nás

všude voní slaďoučké cukroví,

nastal zas ten vánoční čas

mír a klid v nás vše napoví......

 

Prosím, neberte mi ji, je opravdu moje, jako ostatní literální výtvory. Nejen by jste se dopustili trestného činu,ale ani vám by se nelíbilo, že něco vašeho používá někdo jiný a vydává za své. Pokud by jste něco opravdu chtěli, uveďte prosím mne jako autora. Děkuji


Vánoční přáníčka do mobilních telefonů

Neboj se nabumbat, neboj se přejídat,příští rok budeš jen vzpomínat. Svátky si užívej šťastné a veselé, příští rok zbydou nám, jen holé prdele.

Až tě večer čerti lapnou, až za tebou pytel zapnou. Nebraň se a neměj zlost, na světě je lidí dost. V pekle teplo, jídlo , pití, samej ocas, závidím ti.

Krouhnul jsem zatáčku, dárky jsou na sračku. Saně se zvrhli, sobi mi zdrhli, nečekej už mě ani nevolej.....

Pod stromečkem velký ranec, na Silvestra rychlý tanec. Od zábavy rovný krok a pak šťastný nový rok.

Letí Ježíšek s nadílkou, vrtí při tom prdýlkou. Veselé svátky a ať neletí zpátky.

Na vánoce dlouhé noce, štěstí aspoň  jednou v roce.

Do nového roku, hodně zlatavého moku, na vánoce všeho dosti v krku ale žádné kosti.

 


A jakým stylem se u vás uklízí? Taky používáte celou rodinu k převánočnímu šílenství? Myslíte, že je to něco platné?

Podle mne, když průběžně uklízíte celý rok, nemusíte pak mydlit kdejaký roh v bytě. Nestojí to přece za to, urvat se ještě před svátky, rozčilovat se kvůli pokapanému stolku, který jste tak poctivě vyleštila. Přece je mnohem lepší uklidit jak jste zvyklé, žádný zbytečný spěch, nervování.

 O vánocích jste všichni doma a pohromám se neubráníte. A tak rozum do hrsti, gruntovat se má až po novém roce, pěkně bez šílení, v klidu a postupně. Kdo má rozum, tak vás nepomluví a proč taky. Uklizeno je v normě, všichni v pohodě a bez zbytečných nervů, křiku, přece víte, že pak si vyleštíte byteček podle svého, tak co. Nač gruntovat dvakrát? Před i po vánocích? Nevyhnete se tomu, jehličí, pokapané věci od svíček, šmouhy od čokolády, ovoce a tak podobně.

 Budete se honit dvakrát???????????? Vždyť je to zbytečné, nenarodili jsme se pro prachovku!!!!


Vánoční meny naší rodinky

Na Štědrý den se dodržují zvyky obou rodin, ze kterých jsme vzešli. Je hrachová polívka  s andělíčkama a krupicová kaše. Někdy bych si dala vánočního kubu, jak dělala moje maminka, ale doma mi jej moc nejí a tak se spokojím s tím, že si jej dělám den před Štědrým dnem, a sním si jej sama. Pěkně mi klouže do krku a já při tom vzpomínám na maminku i na  babičku a jak to před vánoci bývalo za mého dětství.

K večeři chodíme poměrně brzy, hned jak vyjde první hvězda a myslivci střílením odeženou čarodějnice.

Máme aperitivek ve sklenkách ojíněných cukrem, předkrm, který se dělá podle fantazie, každý rok jiný a k tomu přikusujeme malé minibagetky, čerstvě upečené. Smažený kapr a bramborový salátek jen dokreslí atmosféru a chuť vánoc. Na samý závěr si dáme nějaký dobrý zmrzlinový pohár s ovocem, kafíčko a teprve potom jdeme ke stromečku, kde čekají nejen dárečky ale i dobré cukrovíčko a ovocná mísa............

Další dny si pochutnávame na svíčkové na divoko s brusinkami, játrové polévce, či polévce s domácími nudličkami, kachýnce na pomerančích s drbáčkama a červeným zelím. Nechybí krůtí prsíčka v listovém těstě, kapr po mlynářsku či zapečené kuřátko.

Silvestr je ve znamení něčeho přírodního s hranolky, obložených misek a mís, chlebíčků, chuťovek či různých slaných dobrůtek.

 Na Nový rok to je řízek se salátem a silný hovězí vývar, po obědě nějaké rakvičky, či ovocné houbičky......... a tak si pěkně mlaskáme.

Není u nás zvykem takto vyvařovat, či mlsat. Je to opravdu jen vyjímečně a není to pravidlem. a myslím, že po Novém roce si o tom po připravovaném zdražení necháme jen zdát :-D


Kdo a kde chodí ?

Víte, že ten tolik propagovanej Santa Claus chodí jen v Americe, Belgii, Velká Británie, ale i tam mu někde říkají Svatý Mikuláš? 

 V Dánsku chodí ,,vánoční posel", který klepe na dveře a nosí dárky.

 Ve Finsku  je to bělovousý Velký Ukko,

 V Itálii nosí dárečky 7.ledna čarodějnice Befana.

 Ve Francii Papa Noël,

 V Irsku jako u nás Ježíšek. Ti Keltové jsou asi vážně nějak zpříznění.

V Lucembursku je to taky Ježíšek a nenechají si ho vzít,

Ježíšek je i v Německu, ale na severu mají Weihnachtsmana, celého zrzavého nosiče dárků.

V Řecku také obdoba Santa Clause, ale až 1.ledna a to je den Sv.Basileje, jak mu taky říkají.

 Ve Španělsku obdarovávají Tří králové již na Štědrý den.

 Ve Švédsku je to stařeček Jultomien................ A na závěr pár vánočních obrázků...............pro dokreslení vánoční atmosféry......................
Krásné a v pohodičce prožité vánoční svátky přeji všem

 
JSEM MOC RÁDA, ŽE JSTE SE PŘIŠLI PODÍVAT, PŘIJĎTE ZAS,BUDU SE TĚŠIT.........